Farbenie dreva

Farba buka je farebne celkom jednotná. Bukové drevo má prirodzene svetlý odtieň – pohybuje sa medzi žltohnedou a jemne ružovkastou (pod vplyvom vodnej pary). Navyše má jemný vzor so škvrnitým zrnom. Najobľúbenejšie farby buka sú: svetlý buk a dekoračný buk. Buk je veľmi „pohodlný” materiál – nenáročný na spracovanie (morenie, impregnácia, lakovanie).
Dub je oveľa tmavší druh dreva ako buk. Jeho farba sa pohybuje medzi žltohnedou a tmavohnedou. Dubové zrná najčastejšie kreslia na povrchu dreva široké tmavé čiary. Má pórovitú štruktúru, ktorá mu dodáva surový charakter. Najobľúbenejšie farby dubu sú: dub sonoma (veľmi svetlý odtieň na dub), prírodný dub, dub Burgundsko, dub Cantenbury, dub Riviera. Dub dobre reaguje na spracovanie, t.j. morenie a lakovanie.

Máte problém s výberom farby dreva? Zaujíma vás, ako daná farba vyzerá v skutočnosti alebo či sa hodí k dizajnu interiéru?

Zavolajte alebo napíšte e-mail a objednajte si bezplatné vzorky.

Pred zadaním objednávky Vám môžeme poslať vzorky látok, ekologických či prírodných koží a farieb dreva, ktoré ponúkame. Vo svojom e-maile uveďte:

– približné farby vzoriek
– presná dodacia adresa
– podrobnosti o osobe, ktorej máme poslať
– telefónne číslo